Kırgız güreşçiler Asya üçüncüsü oldu


Açıklama: Katar'da düzenlenen Asya Güreş Şampiyonasında mücadele eden Kırgız sporcular, serbest stilde 1 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. Serbest güreşciler bu başarılarıyla 54 puan toplayarak, Japonya ve İran'ın ardından takım halinde üçüncülük kürsüsüne çıktı.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2015
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2018, 09:49
Site: Turk Kyrgyz
URL: http://www.turkkyrgyz.com/haber_detay.asp?haberID=1409


Kırgız güreşçiler Asya Şampiyonasında takım halinde üçüncülüğü kazandı.

Katar'da düzenlenen Asya Güreş Şampiyonasında mücadele eden Kırgız sporcular, serbest stilde 1 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. Serbest güreşciler bu başarılarıyla 54 puan toplayarak, Japonya ve İran'ın ardından takım halinde üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Kırgızistan'a serbest güreşte altın madalyayı Ayaal Lazarev (125 kilo), gümüş madalyaları Samat Nadırbekuulu (57 kilo) ve Magomed Musayev (97 kilo), bronz madalyayı ise Elaman Dogdurbekuulu (70 kilo) kazandırdı.

Bayanlar serbest güreşte 58 kiloda mücadele eden Aysuluu Tınıbekova, final müsabakasında 3 olimpiyat 9 dünya şampiyonluğu bulunan Japon Kaori İço'yu geçemeyerek ikinci oldu.

Greko-Romen stildeki mücadelelerde geçen yılın Asya şampiyonu Ruslan Tsarev bu yıl gümüş ile yetinmek zorunda kalırken, Atabek Azizbekov ile Arsen Eraliyev de Kırgızistan'a bronz madalya kazandıran isimler oldu.